הורדת דירוג והעלת פרמיה

הגב לדיון
מענה ל־הורדת דירוג והעלת פרמיה
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #8355 הגב
  נאוה
  אורח

  לפני כשנה פגע ברכבי נהג שעמד בשולי כביש 4 וניסה להשתלב בכביש מבלי ששם לב אלי. לפי תיעוד המקרה, הצילומים והעד, הנהג שפגע בי אשם.
  לרכב נגרם נזק רב ונאלצתי להשתתף בסכום גדול בתיקון הרכב.
  לנהג לא היה ביטוח מתאים ולכן חברת הביטוח מנסה לתבוע את הנהג (תושב אום אל פחם ) .
  בטוח ההרכב שלי מסתיים בסוף החודש וכשעמדתי לחדש אותו, נדהמתי לגלות שלא בלבד שהפרמייה שלי תעלה למשך 3 שנים, גם נקודות הזכות שלי, כנהג, יורדות.
  אני מקבלת את הדין (המעוות לדעתי) בכך שעלי לשלם את התייקרות הפרמייה ובמידה וחברת הביטוח תצליח לגבות את הכסף מהנהג הפוגע, יושבו הכספים לשלוש השנים, אולם מדוע ניקוד הזכות שלי כנהג יורד כשאיני אשמה בתאונה?
  מחברת הביטוח נאמר לי כי התביעה (העלאת הפרמייה) והניק כרוכים יחד . האם קיימים תקדימים בהם ניתן להבדיל בין תביעה לבין ניקוד ?

  #8377 הגב
  רפאל אלמוג
  מנהל בפורום

  נאוה שלום,
  לכל חברת ביטוח יש את שיטת החישוב נקודות הזכות שלה, אם בכלל. בתוך כך, לכל חברת ביטוח יש שיקול דעת באילו מצבים להוריד או להוסיף נקודות.
  ככל ובחברת הביטוח בה את מבוטחת יש קשר ישיר בין תביעת הרכוש לבין נקודות הזכות לטובת או לרעת הנהג, הרי שלא ניתן לשנות זאת, אף בהבאת תקדימים מחברות ביטוח אחרות, שכן כאמור לכל חברת ביטוח מדיניות משלה. בפועל, במרבית המקרים, הדבר שקובע את גובה הפרמיה הוא האם הגשת תביעות בגין נזקי גוף או רכוש, ולכן להורדת נקודות הזכות בעת הגשת תביעה, אין השפעה מעשית.

  בברכה,
  רפאל אלמוג, עו"ד

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635


עדכוניםדיני ביטוח

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום תביעות ביטוח

 • תביעת ביטוח לאחר פציעה

  22.04.20

  אהלן , לפניי כ 6 שנים נפצעתי פציעת ספורט קשה במסגרת חוג ספורט אשר לקחתי בו חלק. הפציעה הייתה שבר בזרוע אשר הוביל לניתוח , פגיעה זמנית בעצב שהביא לשי

  מאת: צליל

 • פגיעה מאחור

  20.03.20

  ברמזור פניה שמאלה נפגעתי מאחור ע"י רכב שגרם לטוטל לוס. הפוגע ממציא סיפורים למבטח שלו. האם פגיעה ברכב מאחור מזכה הנפגע בנזקיו. או שהמבטח כדי לא לשלם

  מאת: זלמן א

 • תצהיר/כתב הגנה נגדי

  18.02.20

  עשיתי תאונת דרכים שבה כל אחד מהצדדים טען שהאחר אשם . אני תיקנתי את הרכב ללא קבלות במחיר יותר נמוך ולא תבעתי את חברת הביטוח בגלל העדפה לתקן בתשלום נמוך

  מאת: שיראל שיר