הורדת דירוג והעלת פרמיה

הגב לדיון
מענה ל־הורדת דירוג והעלת פרמיה
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #8355 הגב
  נאוה
  אורח

  לפני כשנה פגע ברכבי נהג שעמד בשולי כביש 4 וניסה להשתלב בכביש מבלי ששם לב אלי. לפי תיעוד המקרה, הצילומים והעד, הנהג שפגע בי אשם.
  לרכב נגרם נזק רב ונאלצתי להשתתף בסכום גדול בתיקון הרכב.
  לנהג לא היה ביטוח מתאים ולכן חברת הביטוח מנסה לתבוע את הנהג (תושב אום אל פחם ) .
  בטוח ההרכב שלי מסתיים בסוף החודש וכשעמדתי לחדש אותו, נדהמתי לגלות שלא בלבד שהפרמייה שלי תעלה למשך 3 שנים, גם נקודות הזכות שלי, כנהג, יורדות.
  אני מקבלת את הדין (המעוות לדעתי) בכך שעלי לשלם את התייקרות הפרמייה ובמידה וחברת הביטוח תצליח לגבות את הכסף מהנהג הפוגע, יושבו הכספים לשלוש השנים, אולם מדוע ניקוד הזכות שלי כנהג יורד כשאיני אשמה בתאונה?
  מחברת הביטוח נאמר לי כי התביעה (העלאת הפרמייה) והניק כרוכים יחד . האם קיימים תקדימים בהם ניתן להבדיל בין תביעה לבין ניקוד ?

  #8377 הגב
  עו"ד רפאל אלמוג
  מנהל בפורום

  נאוה שלום,
  לכל חברת ביטוח יש את שיטת החישוב נקודות הזכות שלה, אם בכלל. בתוך כך, לכל חברת ביטוח יש שיקול דעת באילו מצבים להוריד או להוסיף נקודות.
  ככל ובחברת הביטוח בה את מבוטחת יש קשר ישיר בין תביעת הרכוש לבין נקודות הזכות לטובת או לרעת הנהג, הרי שלא ניתן לשנות זאת, אף בהבאת תקדימים מחברות ביטוח אחרות, שכן כאמור לכל חברת ביטוח מדיניות משלה. בפועל, במרבית המקרים, הדבר שקובע את גובה הפרמיה הוא האם הגשת תביעות בגין נזקי גוף או רכוש, ולכן להורדת נקודות הזכות בעת הגשת תביעה, אין השפעה מעשית.

  בברכה,
  רפאל אלמוג, עו"ד

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635  עדכונים   דיני ביטוח

   מאמרים
   פסקי דין
   הלכות
   תביעות
   שאל בפורום
   שאל בפורום

   שאלות אחרונות בפורום תביעות ביטוח

   • השכרת רכב פרטי

    13.09.21

    אני רוצה להשכיר את הרכב מידי פעם לחברים כדי לכסות את העלויות האחזקה, בפוליסה כתוב שהביטוח לא מכסה "מטרה עסקית של שימוש ברכב מנועי על בסיס חוזה שכירות

    מאת: מאיר

   • זימון לחקירה בחברת ביטוח

    01.06.21

    שלום, הייתי אשם בתאונה, הגשתי תצהירצ מיד לאחר התאונה תבעתי את הביטוח המקיף וקיבלתי החזר כספי . הצד השני (הצד שפגעתי בו) , "נזכר" רק לאחר מספר חודשים

    מאת: איציק קלדרון

   • סדר עדיפויות במיצוי תקרת ביטוח

    30.11.20

    שלום. יש לי ביטוח בריאות בחברת הפניקס. לאחרונה שלחתי להם מספר תביעות, כאשר חלקם בסכומים נמוכים, וחלקם בסכומים גבוהים. את התביעות בעלות הסכומים הגבוה

    מאת: מאיר נוימן